Lietadlo | Danubiana

Letecky

Schwechat Flughafen Wien – Danubiana

Z letiska je možnosť odviezť sa do Bratislavy autobusmi dvoch autobusových spoločností. Jedna z nich je Slovak Lines (červené autobusy) alebo RegioJet (žlté autobusy). Nástupištia sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti príletovej haly letiska. Spoločný interval odchodov autobusov je 30 minút. Lístky na autobus sa kupujú priamo u vodiča, v hotovosti alebo kartou. Ak má budúci pasažier autobusu veľkú batožinu, vodič autobusu ju ochotne naloží do priestoru pre batožiny tesne pred kúpou cestovného lístka.

Oba autobusy stoja na dočasnej Autobusovej stanici Mlynské nivy v Bratislave. Tu je potrebné vystúpiť a 10-minútovou chôdzou sa presunúť na zastávku mestskej hromadnej dopravy Panorama City, kde stojí autobus číslo 90, smer Danubiana. Cesta trvá približne 34 minút, v automate si treba kúpiť cestovný lístok s platnosťou 60 minút. Autobus prechádza mestskou časťou Petržalka po Dolnozemskej ceste, pokračuje cez mestské časti Jarovce, Rusovce a pri odbočovaní na Vodné dielo Čunovo obchádza mestskú časť Čunovo. Konečná zastávka Danubiana sa nachádza 3 minúty chôdze od múzea. Konečná zastávka je zároveň aj nástupišťom smerom do Bratislavy.

Bratislava letisko – Danubiana

Na letisku si treba kúpiť cestovný lístok s platnosťou 90 minút a nastúpiť do autobusu číslo 61, smer Hlavná stanica. Zastávka autobusu sa nachádza priamo pred príletovou halou. Po približne 15 minútach cesty na zastávke Bajkalská treba vystúpiť a 2-minútovou chôdzou sa presunúť na zastávku Bajkalská, kde stojí autobus číslo 98, smer Jasovská. Zastávka sa nachádza na druhej strane cesty. Približne po 9 minútach treba vystúpiť na zastávke Ekonomická univerzita a na tejto zastávke počkať na autobus číslo 90 smer Danubiana. Autobus prechádza mestskou časťou Petržalka po Dolnozemskej ceste, pokračuje cez mestské časti Jarovce, Rusovce a pri odbočovaní na Vodné dielo Čunovo obchádza mestskú časť Čunovo.

Konečná zastávka Danubiana sa nachádza 3 minúty chôdze od múzea. Konečná zastávka je zároveň aj nástupišťom smerom do Bratislavy.