TRUE COLORS portret | Danubiana}

Meditácia o americkom charaktere

07. apríl 2004 - 31. máj 2004 Kurátorka: Nancy Matthews

Výstavu True Colors po jej otvorení vo Washingtone, D.C., vo februári 2002 a mimoriadnych ohlasoch mali možnosť vidieť americkí diváci ešte v New Yorku a Atlante. Jej zahraničná prezentácia sa začala
15. októbra 2003 v Allied Museum v Berlíne, odtiaľ putovala cez Belfast a Portadown v Severnom Írsku do tureckého Istanbulu a Ankary. Po albánskej Tirane bola ďalšou zastávkou Danubiana Meulensteen Art Museum, plná očakávania predstaviť diela takých tvorcov, akými sú Robert Rauschenberg, Roy Lichtenstein, Sally Mann, Herb Alpert, Darryl Pottorf, Sam Scott, Meridith Martens, Donna Levinstone a ďalší.
Výstava True Colors: Súčasná Amerika – výtvarné reflexie, ktorú usporiadalo Meridian International Center vo Washingtone, D.C., je reakciou umelcov na tragédiu z jedenásteho septembra. Nápad usporiadať výstavu vyšiel od samotných umelcov a pre centrum Meridian sa stal zaujímavou príležitosťou dať septembrovým udalostiam nový rozmer tak pre medzinárodné publikum, ako aj pre Američanov. Výstava je zamyslením sa nad ľudskými hodnotami Američanov, ktoré im umožnili, že boli schopní reagovať a spamätať sa z udalostí jedenásteho septembra. Šesťdesiatosem zúčastnených umelcov pochádza z rôznych častí Spojených štátov. Udalosti z jedenásteho septembra sa dotkli všetkých. Ľudia z Washingtonu či New Yorku videli útok priamo zo svojich okien, prišli o priateľov, o ateliéry, o časť svojho životného diela.